Çanta Seçiminde Kıyafetin Etkisi

Kadınların vazgeçilmezi olan aksesuarların başında çanta ve ayakkabı gelir. Hele çantalar kıyafetlerin tamamlanması açısından olmazsa olmaz parçalardan biridir. Kadın için çanta bir tutkudur. Dolayısı ile her kadın için de seçim farklı farklı olabilmektedir. Bazıları tek tarz çanta tercih edebilir, bazıları da klasik ya da spor tercihleri ile kıyafetleri ile özdeşleştirerek seçimler yapar. Zira çanta ve kıyafet uyumu en önemli detaydır. Çanta seçerken dikkat edilmesi gereken ebattır. Yanında çok eşya taşımak zorunda olan birinin küçük bir çanta alması kadar gereksiz bir durum yoktur. Bu sebeple alınacak çantanın nerede kullanılacağı, neler taşınacağı gibi ayrıntıların dikkate alınarak satın alınması çok daha doğru bir yaklaşım olacaktır.

Çanta Seçiminde Renk Tercihleri

Çanta alırken renk alternatifi de son derece önem taşır. Tercih edilen kıyafetlerin rengine göre uyumlu çanta seçimleri doğru bir karar olacaktır. Mutlaka her bireyin tercih ettiği bir giyim stili ve beraberinde kullandığı bir renk ağırlığı vardır. Bu durum göze alınarak hangi kıyafetle hangi çanta ikilemi rahatlıkla aşılabilir. Çanta kıyafette son noktayı koyan bir parçadır. Bu nedenle özen gösterilmelidir. Çantanın tarzı da göz önüne alınarak kullanıldığında başarılı bir kombin meydana gelecektir.

Gece Elbiseleri İle Çanta Kullanımı

 
Gece elbiseleri özel parçalardır. Bu nedenle çantası da kendi gibi özel olmalıdır. Bir gece elbisesini tamamlayan çanta portföy tip çantalardır. Büyüklükleri kadının proporsiyonu ile ilişkilidir. Kıyafet hareketli ve renkliyse her zaman önerilen sade bir portföydür.

Romantik Elbiselerde Çanta Detayı


Romantik elbiseler genelde uçuş uçuş olarak adlandırılan, çiçekli şifon tarzı elbiselerdir. Özellikle bahar ve yaz aylarının vazgeçilmezidir. Bu tür elbiselerde çanta seçimi uzun saplı küçük çantalardır. Uzun saplı olmasının sebebi, omuzdan kullanım ya da boyundan çapraz kullanıma açık olmasıdır. Bu tarz elbiselerde olmaması gereken klasik çantalardır.

Takım Elbiseler ve Çanta

Takım elbise denildiğinde iş hayatı, toplantılar ve ciddi ortamlar akla gelir. Ceket takımları alternatifsiz seçenek olduğunda büyük portföyler kıyafeti kurtarıcı özellikte olacaktır. Dikkat edilmesi gereken renk seçeneğidir. Klasik renkler her zaman kurtarıcı olup, ayakkabı ile uyum şarttır.

Çantada kıyafet etkisi detayını atlattıktan sonra önemli olan bir diğer nokta vücut ölçüleridir. Kısa boylu ve kilolu biri büyük çantalardan kaçınmalıdır. Bu durum kişiyi çok daha kısa gösterecektir. Bazen kıyafetteki desenle aynı desende çanta kullanımı tercih edilebilmektedir. Bu durum bazen riskli bir görüntüye sebep olabileceğinden önerilen etkili olan renk üzerinden çanta seçimi yapılmasıdır. Eğer çanta ön plana çıkarılarak star parça hale getirilmek istenirse o zaman kıyafet mutlaka sade ve düz olmalıdır.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.