Çanta Modası

KADINLARIN GÖZÜ HER SEZON ÇANTA MODASINDA

“Modadan ayrılmayan bir kadın, kendine aşık olmuş bir kadındır” La Rochefoucauld’un bu meşhur sözü modayı en güzel şekilde tanımlıyor.

Moda deyince aklımıza ilk kıyafet, çanta, ayakkabı ve aksesuarlar geliyor.

Özellikle çanta modası kadınların vazgeçilmez ikonlarından biri olarak yıllardan beri takip edilmektedir. Yüzyıllardır kadınlar her daim bakımlı, güzel ve çekici olmak için ellerinden geleni yapmışlar ve hala yapmaya devam etmektedirler.

İlk önce kendini beğenme daha sonra hem cinslerine kendini beğendirme ve en son olarak da karşı cinsin ilgisini çekmek amacıyla kadınlar modayı takip ederler.

Siz Yine De Kendi Zevkinizi İhmal Etmeyin

 Günümüzün çanta modasına baktığımızda ilk dikkat çeken özellik, renkler. Özellikle pastel renklerin ağırlığı bu yılki çanta modasının çok renkli geçeceğinin ifade ediyor. Tabiî ki herkes her şeyi moda diye kullanmak zorunda değildir. Kişilerin zevkleri de bu anlamda çok önemlidir. Bu yılın çanta modasında var diye nil yeşili bir çanta kullanmak zorunda değilsiniz. Çeşit çok olunca zaten alternatifler de çoğalıyor ve muhakkak kendi zevkinize uygun bir çanta bulabiliyorsunuz.

Yıllarca çanta modası, ayakkabı ve kıyafet modası ile de paralel gitmek zorunda kalmıştır. Moda trend uzmanları da zaten bu gerçeği hep göz önünde tutmuş ve çalışmalarında birbirleriyle kontak kuracak şekilde tasarımlarını yapmışlardır.

Hoş, geçen yıllara bakıldığında özellikle çanta modasında daha dar bir çerçevede alternatifleri az seriler olurdu. Özellikle birkaç yıldır bu alternatiflerin bağımsızlaştığı ve çoğaldığı gözlemlenmektedir.

Bu yılın çanta modasına( https://www.moda-sitesi.com ) baktığımızda büyük modeller, küçük el çantaları, vintage tarzı çantalar, deri, imitasyon deri,kumaş gibi çok çeşitli tarzlar görülmektedir.

Giyilen kıyafete göre uyumlu olsun olmasın seçilecek  bir çanta, ayakkabı ve aksesuarla dikkat çekmek ve çok şık olmak mümkündür.

Ancak unutulmamalıdır ki Jean Paul Gaultier’in dediği gibi “şıklık üzerindeki kıyafetten çok, bir kişilik meselesidir.”

Önceki İçerikAyakkabı Modası
Sonraki İçerikDüğün
PAYLAŞ
CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.