Ayakkabı Modası

2012 İlkbahar-Yaz Ayakkabı Modası Tüyoları

Soğuk ve bol yağışlı bir kışı geride bıraktık. Ayaklarımız kış boyunca bu yılın ayakkabı modasına uygun olan kürklü kısa botlar ve uzun çizmelerle ısındı. Bazılarımız ayakkabı modası denilince ilk akla gelen ve yılların eskitemediği sivri topuklarımızla vitrinlere bakınarak sakin sakin salınırken bazılarımız da dolgu topuklarla mağazaların birinden diğerine koşturduk. Artık ilkbahar geldi ve çizmeler, botlar dolapların en üstlerinde görünmeyen yerlerini aldılar ve vitrinler bu yılın ilkbahar-yaz ayakkabı modasına uygun rengarenk sandaletler, babetler ve terliklerle süslendi. Biz de son yağışların düştüğü şu günlerde yağmur çamur demedik  İstanbul’un vitrinlerine bakınıp, mağazalarını dolaşıp 2012 ilkbahar-yaz ayakkabı modasının ipuçlarını sizler için derledik.

Bu yıl ayakkabılar doğanın izlerini taşıyor

Önceliği daha ılık havalara vererek babetlerden başlamayı çok istemiş olsak da bu yıl vitrinleri kaplayan egzotik desenlerle bezenmiş kalın topuk sandaletler ışıltılarıyla gözlerimizi kamaştırdılar. Bu yaz bütün hanımların edinmesi gereken modeller listesinin başında olan kalın topuk sandaletlerin kumaş kaplı olanlarından deri olanlarına, tek renk olanlarından rengarenk olanlarına kadar bir çok modeli bulunuyor. Bu yazın trendlerinden olan tulumlarla kombinleyeceğiniz kalın topuk sandaletler yaz akşamlarının dikkat çekici hanımları arasına girmenizi sağlayabilir. Ayrıca yılın ayakkabı modasında liste başı olan bu rahat, kalın topuk sandaletlerle sokak modasına da uymuş olacaksınız.

Yaz akşamı deyince bu yaz katılacağımız düğünlere değinmeden de geçmeyelim. Yine bu yılın ayakkabı modasına uygun olan bilekten bağlanan platform topuklu ayakkabılar kıyafetlerinizin en güzel detayı olacaklar. Yaz düğünleri için birbirinden çarpıcı modeller,  canlı renk ve desenlerle aklınızı karıştırıp seçim yapmakta zorlanmanıza yol açacaklar. Gece kıyafetlerinizle kullanabileceğiniz bir diğer seçenek ise tabi ki Bootie’ler. Taşlı Bootie’ler yine yaz ayakkabı modasının trendlerinden.

Topuklu ayakkabılardan hoşlanmayan hanımların vazgeçilmezi olan babetlerde bu yıl yine rengarenk. Herkesin zevkine göre farklı türlerde tasarlanmış babetler de bu yıl da rahatlık ön planda. Özellikle burnu açık babetleri kısa paça pantolonlarınızla gündüz kıyafeti olarak kombinlerken, akşamları da stilettolarla bambaşka bir görünüme kavuşabilirsiniz. Ayakkabı modası böyle kısacık bir yazıyla bitmez, daha vereceğimiz çok tüyo var onları da https://www.moda-sitesi.com ‘da anlatmaya devam ediyoruz.

Önceki İçerikAbiye Çeşitleri
Sonraki İçerikÇanta Modası
PAYLAŞ

1 YORUM

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.