Alyans Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

alyans modeli
alyans modeli

Alyans yüzyıllardır bağlılık ve yeni bir hayatın başlangıcı olarak anılır. Eski uygarlıklar ile ilgili ele geçirilen bilgilerde bunun nedeninin sol elde bulunan dördüncü parmaktan kalbe direkt giden damar olduğundan bahsedildiğine rastlanmıştır. Bu sebeple yüzük parmağına tarih boyunca aynı zamanda aşk parmağı denilmiştir.

alyans modeli
alyans modeli

Alyansın Evlilik İlişkisi

Alyans her yetişkin kadın ve erkeğin evlilik hayallerini süslediğinden ve heyecanla yapılan hazırlıkların ilk adımı olduğundan aceleye getirilmemesi gereken bir düğün alışverişidir. Çoğu zaman doğru alyansı bulmak zaman alabilir ve bu biraz stres yaratabilir. Günümüzde alyans adına özel koleksiyon hazırlayan bir çok marka bulunuyor. Önemli bir ihtiyaç olduğunu kabul eden markaların geleneksel sarı altından, beyaz altına ve platine yönelik bir çok ürünü bulunuyor.

Alanys Alışverişinde Karar Verilmesi Gerekenler

Alyans alışverişi yaparken dikkat edilmesi gerekenlerin başında, renk olarak hangisinin istendiğine karar vermek, buna göre seçenekleri değerlendirmek önemli. İkinci önemli adım ise tektaş yüzük ile uyumlu bir alyans tercih etmek. Tektaş ve alyansın farklı tarz ve renkte olmaları çoğu kez şık bir görüntü oluşturmaz.

alyans modeli
alyans modeli

Yine önemli bir kriter olan parmak ölçüsü dikkatli alınmalı, mutlaka parmağa tam olan yüzük satın alınmasına özen gösterilmeli. Büyük ya da küçük ölçüde alınan yüzük, uzun süre takılacak olmasından dolayı rahatsızlık oluşturacaktır. Son olarak en önemli adım yüzüğün ayarı ve satın alındığı mağazanın dikkatli seçilmeleridir. Mutlaka güvenilir bir mağazadan yapılması gereken sipariş, ileride hayal kırıklığı yaşamamak adına önemlidir.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.