Açık Hava Düğün Yeri Önerileri

Açık hava düğün önerileri içerisinde pek çok seçenek bulunmaktadır. Pek çok restoran, bahçelerini kır düğünleri için ayırırken, açık mekân düğünleri, son dönemlerin en revaçta düğün tercihleri arasındadır. Ayrıca, masmavi denizin ortasında teknede yapılacak düğünler de açık hava düğünleri için şık mekân tercihleridir. Düğün yapmak isteyenler için tercih, kişisel zevkler ve ayrılan bütçe ile doğru orantılıdır. Kır düğünleri, düğün kapasiteleri ile her zaman en çok tercih edilen mekânlardır. Alanın büyüklüğüne göre iki yüz ile beş bin civarında bir sayıyı ağırlayacak kapasiteye sahip mekânlar bulunmaktadır. Tekne düğünlerinde bu sayı daha kısıtlı olurken, yapılan ikramlar, müzik ve deniz manzarası ile eşsiz bir görsel şölen sunulmaktadır.

Kır Düğünleri İçin Verilecek Öneriler

Kır düğünleri, çok sayıda insanı şık bahçelerde ağırlayacak, keyifli ortamlardır. Organizasyon şirketleri, davetlilerin oturmasından masa tanzimine kadar her detayı düşünüp, planlayacaktır. Ayrıca, kır düğünlerinde pasta, çekim ücreti ve yemek ikramlıkları da organizasyon şirketi tarafından verilecek hizmetlerdir. Fiyat aralığına göre sunulan ikramlıklar ya da fotoğraf çekimi gibi unsurlar da değişkenlik gösterecektir. Bazı mekânlar aynı zamanda organizasyon şirketi gibi de çalışmaktadır. Profesyonel sunulan bu hizmet içerisinde yemek ikramı ya da kokteyl olarak farklı seçenekler bulunmaktadır. Burada önerilen husus, kır düğün mekânlarında, kapalı kış bahçeleri seçeneğinin de olmasıdır. Ani oluşan hava hareketleri için bu durum son derece önem taşıyacaktır. İstanbul’da çok sayıda açık hava düğün mekânı bulunmaktadır. Bunların bazıları şunlardır:

Heybeliada’da Bulunan Ada Beach

Heybeliada’da bulunan Ada Beach, Ada’nın büyülü atmosferinde düğün yapmak isteyenler için ideal yerlerden biridir. Kokteyl ve yemek şeklinde iki seçeneği bulunan mekânda eşsiz bir doğa ve deniz manzarasını bulmak mümkündür. Ayrıca, tekne gezisi yapmak isteyenler için de Ada Beach güzel bir uygulama yapmaktadır. Bostancı hareketle kalkan tekneler, mekâna davetlileri son derece keyifli bir şekilde taşımaktadır. Tekne düğünü yapmak isteyenler için de iki seçeneği bir arada sunmaktadır.

Beykoz’da Rustik Bahçe

Beykoz’da bulunan Rustik Bahçe, İstanbul’un Anadolu Yakası’ndaki en şık kır düğünü mekânlarındandır. Rustik Bahçe’de çim alanlar üzerinde şık masalar ve mekân süslemeleri ile keyifli bir bahçe kullanımı mevcuttur. Bin kişilik kapasitesi ile kalabalık kır düğünleri için de önerilen mekânlar arasındadır.

Saklı Orman Kır Düğünü Mekânı

Saklı Orman kır düğünü mekânı, Polonezköy yolu üzerinde, tabiatla iç içe mekânlardan biridir. Çocuklar için özel menülerin yanı sıra, vejetaryen mutfağının da en güzel örneklerini bulmak mümkündür. Dere ve orman manzarası ile tabiatın güzel tonları içerisinde, mutlu anları ölümsüzleştirmek mümkündür. Yemek ve kokteyl seçeneği ile keyifli zamanlar geçirmek mümkündür. İstanbul’un içerisinde, şehrin gürültüsünden uzak tabiatla iç içe olan mekânlardan biridir. İstanbul, Anadolu Yakası’nda sahil yolu üzerinde de şık bahçe mekânları, düğünler için önerilen yerler içerisindedir.

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.