2021 Yılı  Moda Trendleri 

Dünyanın tartışmasız en büyük endüstrilerinin başında moda sektörü geliyor. Moda bugün günümüzün tüketim toplumunda tüm diğer endüstri kollarını da ciddi anlamda etkiliyor. İnsanların modaya uygun olarak giyinmesi aynı zamanda tüketimi de etkileyen bir olgu olarak ekonomi açısından da önemli olan bir faktördür.

Her sene modanın devleri yılda iki kere bir araya gelerek yaz ve kış sezonunda öne çıkacak ana akım trendleri belirler. Nitekim  2021 yılı moda trendleri de belirlenmiş durumdadır.   Diğer sezonlarda olduğu bu sezonda da bir önceki sezondan ufak tefek değişiklikler ile devam eden trendler de mevcuttur.

2021 yılı moda trendleri  farklı başlıklar altında ön plana çıkabilir. Son derece etkileyici kıyafetlerin yer alacağı 2021 senesinde hem kadınlar hem de erkekler oldukça rahat olacak demektir. Kaliteli ve farklı ruhlara hitap eden modelleri görebilmek mümkün olacaktır.

Giyim Parçalarında Öne Çıkan Detaylar

Şimdi biraz daha detaylı olarak konuya bakmak gerekir ise şunlar söylenebilir. 2021 yılı moda trendleri içinde dış giyim parçalarına bakıldığında şu trendlerin öne çıktığı net bir biçimde görülüyor. Deri ve trençkot son yıllarda çok ama çok revaçtadır. Nitekim bu sene upuzun deri trençkotlar çok moda. Birçok ünlü kişi de bunu çoktan kullanmaya başlamış durumda.

Bir diğer öne çıkan trend ise İngilizcesi Jazzy Print adı verilen dilimizde ise süslü püslü neşeli baskı olarak adlandırılan her türden giysi. Bu baskılar, tişörtlerden, gömleklere kadar her yerde insanların karşısına çıkıyor. Buna benzer bir baskı türü de sırtı baskılı olan giysilerdir. Özelikle ceketler ve sweatshirtler de, jean montlarda çokça kullanılıyorlar. Bir önceki sezonun devamı olarak yüksek belli bol paça pantolonlar bu sezon da trendler arasında ilk sırada geliyor.  Yine bu noktada yüksek belli kumaş pantolonlar da kış modasında öne çıkan ürünler arasındadır. Üst dış giyim parçası olarak karşımıza çıkan oversize paltolar çok revaçta olacak bir kaç sezon daha etkisini gösterecek gibi görünüyor.

Genel anlamda renklere bakıldığında ise iki renk açık ara öne çıkıyor. Bunlardan ilki tarçın rengidir. Bir diğer renk ise su yeşilidir. Klasik renkler ise her zaman ki bir klasik olarak moda trendleri arasında yerini koruyor.

Ayakkabı ve Aksesuarda Öne Çıkanlar 

2021 yılı moda trendleri içinde şimdi biraz da çanta, ayakkabı ve takılardan bahsetmek gerekir ise şu bilgilere yer verilebilir. Kalın yüksek tabanlı botlar çok trend olacak gibi duruyor. Bunun yanı sıra yanlarında cepler olan botlar da sezonun gözdeleri arasında. Bahar döneminde şık, önü kapalı terlikler öne çıkacak.  Yine kalın tabanı olan çorap çizmeler yeni sezonun trendleri arasında yer alıyor.  Baskılı kemerler de 2021 yılının trendleri arasında öne çıkıyor. Kulakları ise baştan aşağı bu sezon küpeler kaplayacak gibi görünüyor.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.