2020 Nikâh Elbise Önerileri

Söz ve nişan gibi güzel organizasyonlar bittikten sonra sıra nikâh törenine geliyor. Söz konusu bu özel gün olunca bayanlar oldukça kararsız kalabiliyor. Vücut tipinize uygun tercihlerde bulunmanız sizleri daha zarif ve şık gösterecektir. Klasik severler için dar uzun gelinlik önerisi verebiliriz. Takılar ile hareketlilik katabilirler nikâh elbiselerine. Kararsızlık yaşayan bayanlar için bu model daha iyi olacaktır. Satenden dikilen bu elbise modeli için balık ya da kalem etek modeli tercih edilebilir. Zarif duran bu elbise son derece kuğu gibi gösterebilir. Ayrıca tül detayları ile elbiseye biraz daha canlılık katılabiliyor. Sadeliği seven gelinler için son derece ideal bir seçenektir.

Kısa Beyaz Nikâh Elbisesi

Kalıpların yıkarak alışılagelmiş olanın dışına çıkmak isteyen farklılık arayan bayanlar için bu özel günde bu model tercih edilebilir. Ön kısmı kısa arka kısmı uzun olan dantelli modeller de tercih ediliyor. Straplez ya da askılı model severler için bu modeller de tercih edilebilir. Farklı ayakkabı ve farklı gelin çiçeği ile bu gelinlik modelleri kolay bir şekilde kombin edilebilir. Kendilerini ayrıcalıklı hissetmek isteyen gelinlerin tercih edeceği bir modeldir. Farklı kumaşlar ile tasarlanmış ön ya da arka kısmı kısa arka tarafı uzun olan nikâh elbisesi gelin adaylarına farklılık katmaya devam ediyor. Bu özel ve güzel gününüzü güzel geçirmek hakkınız.

Kabarık Beyaz Nikâh Elbisesi Modeli

Nikâh elbisesi konusunda kararsız kalan gelinler için bir diğer seçenek de kabarık beyaz nikâh elbise modelidir. Bu elbiselerin hem uzun hem kısa olan modelleri tercih edilebilir. Dantelli, tüllü ya da inci işlemeli modeller hem zarif takılarla hem de ayakkabılar ile kombin edilmektedir. Kabarık elbiseler, diğer bayanlardan ayrıcalıklı hale getirirken aynı zaman da şık bir görünüm kazanmasına yardımcı olur. Tek omuzlu nikah elbisesi modelleri de son zamanların en trend modelleri arasındadır. Gövdesi işlemeli beyaz nikâh elbisesi modeli üst kısmı işlemeli ve etek kısmı sade olan nikâh elbisesi ile sade hoş bir görünüm sağlanabilir.

Nikâh Elbisesi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

En az düğün kadar önemli olan bu özel günde nikâh törenini çok gösterişli ya da mütevazı da yapsanız bu an unutulmaz anlardan biridir. Ayrıca son zamanlarda sade bir nikâh töreni yapıp gösterişsiz bir davetle kutlayanların sayısı arttı. İster gösterişli olsun ister olmasın nikâh töreninde kendinizi iyi hissedeceğiniz bir elbise tercih etmeniz gerekir. Seçtiğiniz elbisenin içinize sinmesi önemlidir. Diğer dikkat edeceğiniz nokta ise vücut tipiniz ile uyumlu olması elbisenizin. Buna çok dikkat edin.

Elbise Rengi ve Ten Renginin Uyumlu Olması

Nikâh töreninde dikkat edeceğiniz bir diğer ayrıntı ise tercih ettiğiniz elbisenin ten renginiz ile uyumlu olması gerekir. Çok fazla abartıya katılmaması düğün yapacaklar için önemlidir. İçinde rahat edilebilir olması ve sade olması gerekir. Nikâh töreni sonrası gidilecek yere uygun bir elbise olması önemli. Aksesuar ve ayakkabılar ile uyumlu olması da diğer önemli noktalar arasında. Uyum ve şıklığı birlikte yansıtmak çok mühimdir. En güzel ve özel olmanız dileğiyle.

 

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.