2019 Kısa Saç Modelleri

2019 yılının popüler saç modellerinden bazıları şunlardır;

 

  • Bob Modeli

 

Her yıl olduğu gibi bu yıl da değişen moda rüzgarları, saç modellerine de yansıyor. Genel olarak kadınların tercihi olan, rahat, spor ve gündelik yaşama uygun saç şekli bu yıl da gözde modeller arasında yer alıyor. Bob model (önler uzun arkalar kısa saç modeli) saç şekilleri, kadınların yoğun bir şekilde tercih ettiği saç modellerinin başında yer alıyor. Ombre ve sombre uygulaması ile birlikte kullanımı oldukça revaçta olan bob modeli, Oscar törenleri de dahil olmak üzere bir çok tören ve galalarda ünlü oyuncular ve modeller tarafından kullanılıyor. Tüm yüz şekillerine uygulandığında, kullanım ve görüntü açısından oldukça uyumlu olan bu saç modeli, genel olarak oval yüz şekline sahip olan kadınlar tarafından kullanıyor. Bu modelin tercih edilmesinin en büyük sebebi ise, yüz hatlarını simetrik olarak uzun göstermesidir. 

 

  • Kısa Küt Saçlar

 

Tüm zamanların en vazgeçilmez saç modellerinden biri olan kısa küt saç modeli halen güncelliğini korumaktadır. Kakül ve perçem ile birlikte kullanıldığında, feminen görüntüsünden ödün vermek istemeyen kadınların favori saç modeli halini alır. En sık tercih edilen uzunluğu omuz hizasıdır. Kırık fön ve maşa uygulamaları ile birlikte saçlarınız, hacimli ve dolgun bir görünüme kavuşur. Maşa ve saç düzleştiricilerinin yaygın olarak evlerde kullanılması ile beraber, kadınların kuaföre gitmesine gerek kalmadan, ev koşullarında saçlarına şekil vermelerine uygun bir modelidir. 

 

  • Bir Yanı Kazıtılan Saç Modası

 

Bu saç modelinin ülkemizde kullanılmaya başlaması biraz daha eski olsa da, geçtiğimiz yıl ünlü şarkıcı Sıla’nın uygulaması ile birlikte trend bir saç modeline dönüştü. Bu saç modelinde saçın bir kısmı kazıtılmaktadır. Tek tarafı ya da çift tarafı kazıtılarak kullanılan saç modelini son zamanlarda kazıtılan kısmın boyanıp kullanılması apayrı bir trend halini almıştır. Genel olarak 16 – 28 yaş arası gençlerin ilgi ile kullandığı bu saç modeli, farklı yaş grubundaki kadınların da gözdesi haline gelmiştir. 

Sadece kadınlarda değil erkeklerde de meşhur bir saç modeli halini almıştır. Erkekler genel olarak saçlarının iki kısmını da kazıtıp, üst kısmı uzatıp toplayarak kullanıyorlar. Bazılar ise tek kazınan kısma sembol, işaret gibi şekiller ile saçlarına dövme havası katmaktadır. Dünyaca ünlü futbolcuların da kullandığı bu model, bu futbolcuların takipçileri tarafından dünya da taklit edilmektedir. 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.