2019 Abiye Modası Hangi Parçalardan Oluşuyor?

2019 ile birlikte abiye modasında da değişiklikler görülmeye başlandı. Yeni dönemde, şık olmak isteyen kadınlar için alternatifler oldukça fazla. Şık olmak, güzel görünmek ve modayla uyumu yakalamak isteyen kadınların mutlaka yeni dönem trendlerine göz atması öneriliyor.

2019 Abiye Modası Hangi Parçalardan Oluşuyor, Neler Yeni?

2019 yılı itibari ile abiye modasında en çok göze çarpan detay, doğanın hakimiyeti. 2019 abiye modası dahilinde tercih edilecek kıyafetlerde doğa tonlarının şıklığı rahatlıkla görülebilir. Bu renklere örnek ise limon ve altın sarısı, lavanta ve toprak tonları.   Bu yılın abiyelerinde özellikle gelinlik modelleri ile yakalanan benzerlik de dikkat çekici. Öyle ki katmanlar ve daha büyük, geniş tasarımlar abiye alanında da kendine yer bulmuş durumda.

Toprak Tonlarının Şıklığı Abiyelerde

Parçalardan ziyade renklerin ön plana çıktığı abiye modasında, toprak tonları öncelikli olarak tercih ediliyor. Özellikle bu renkleri seven kadınlar için bu sezon oldukça canlı ve hareketli geçecek.  Ağır tonlarla şıklığı yakalayabilecek kadınlar, abiye türündeki çok farklı modelde bu rengi kullanabilir.

Yeni dönemde toprak tonları kadar, altın ve limon sarısı da oldukça popüler durumda tasarımcıların doğadan aldığı bu ilham ile yarattığı farklılık bu renklerin çok farklı tonlarının piyasada yer almasını sağlamış durumda.

İşlemelerdeki Küçük Detaylar

Yeni dönemdeki bir diğer farklılık ise abiyelerdeki küçük detaylar ve tercih edilen renkler. Küçük işlemelerin ve pırıltıların yer aldığı abiyelerde bu süslemeler altın sarısı renklerinde. Bu tip değişikliklerle de kıyafetlere hareket katılmış durumda.

Kelebek İşlemeleri

Baharın simgesi kelebekler ise bu sezon itibari ile elbiselere işleniyor. Çok farklı renklerle bezenen kelebekler, özellikle tasarım ile birlikte bütünleşmiş durumda. Kelebekler kadar dikkat çeken diğer işlemeler ise çiçekler. Doğaya odaklanılan sezonda, çiçeklerle işlenen kıyafetler, göz kamaştırıcı durumda. Üstelik büyüklü küçüklü ve farklı renklerle olmasının yanı sıra tamamen desenli kumaşlar da tercih ediliyor. Bu tip kıyafetlerin üzerinde ise tüller ile süslemeler yapılmış durumda.

Yeni Dönem Abiyeleriyle 60’lara Dönüş!

Yeni dönem abiyeler renk ve süslemeler ile birlikte eskiye dönüş de yaşanıyor. 1960’lı yıllara damga vurmayı başaran trendlerden olan vintage tasarımlar, yeni sezon ile birlikte yeniden canlandı. Puantiyeli tasarımlarla yakalanan renk hareketliliği, kadınların bu dönemde doğa tonları ile şık olmasını sağlıyor.

Tüm bunlarla birlikte püsküller, yırtmaçlar, tül süslemeleri ve balık ağı tasarımları bu yılın gözde detayları arasında bulunuyor. Bu bakımdan son derece hareketli bir sezonun başladığı abiye döneminde, 2019’un sonuna kadar bu trendlere uygun kıyafetler tercih edilebilir. Her ne kadar renklerde doğa tonları tercih edilse de süsleme, işlemelerle yakalanan hareketlilik ve abartı, abiyelerdeki dengenin kurulmasını sağlamış durumda. Özellikle beğenileri

Bu yönde olan kadınlar için bu sezon çok daha şık olmak mümkün.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.